Aby vám šla práce od ruky aneb jak zorganizovat vaší pracovnu?

11. Března 2011 Kategorie: Home Office, 300 Novinek

Rozhodli jste se zařídit si domácí pracovnu anebo kancelář? Kam umístit stůl, kam počítač a věděli jste, že to v žádném případě není jedno? Dnes se zaměříme na to, jak si co nejoptimálněji zařídit vlastní pracovnu, aby váš pracovní výkon byl co nejlepší.

Feng-Shui na pracovišti

Pokud máte pocit, že dřete jako kůň a stále to není nikde vidět, možná právě vás by mohla zajímat filozofie Feng-Shui na pracovišti/v pracovně. Stará čínská filozofie Feng-Shui se zabývá zejména proudy pozitivní a negativní energie. Feng-Shui se snaží zlé energie eliminovat a udělat váš život harmoničtější. Feng-Shui asi nevyřeší všechny vaše pracovní problémy, ale určitě neublíží, tak proč to alespoň nezkusit?

Kam s pracovním stolem?

Filozofie Feng-Shui přikládá velký důraz nejen na samotné umístění pracovního stolu, ale i na to co je na něm. Stůl neumísťujte zády ke dveřím. Vždy je pohodlnější, když vy na dveře uvidíte a nejste tak vystaveni žádnému nebezpečí zezadu. Stůl se snažte umístit od dveří co nejdál. Stejně tak byste neměli sedět v kancelářském křesle zády k oknu, neboť to brání proudění energie ve vás a tak zvaně vás to vysává. Pokud máte tu možnost, snažte se neumísťovat vaše pracovní místo s výhledem do chodby či na schody. Od pracovního stolu by měl být výhled z okna. Nejlépe je umístit stůl tak, abyste okno měli po své levé ruce. Počítač na pracovním stole je dnes už nezbytností a nejlépe je ho umístit v jiho-východním rohu, protože tak zvyšuje vaši pracovní kapacitu. Pokud vedle monitoru navíc umístíte květinu, zmírníte tak jeho elektromagnetické pole.

Změny k lepšímu

Lhostejné také není, v jakém oboru pracujete. Podle toho byste si totiž měli vybrat dispozici kanceláře. Pro oblast obchodu, marketingu a styku s veřejností je nejvhodnější jižní strana, která podporuje myšlení a vnímavost. Vzhledem k tomu, že jihozápadní strana přispívá k praktickému myšlení, v takto orientované kanceláři by měli sedět lidé pracující ve službách. Západ je zase vhodný pro lidi pracujících ve financích. Severozápadní strana je nejvhodnější pro manažery, neboť podporuje organizační schopnosti. Za vaše záda si na zeď pověste plakát či obraz s motivem vln (tedy např. voda, moře či akvárium) a tím podpoříte proudění kreativní energie. Obrazy s motivem země (hory, kopce, scenérie) ve vás zase vyvolají sílu a skrytý potenciál. A ještě jedna rada na závěr pro zařizování domácí pracovny - snažte se ji umístit (pokud vám to prostor dovolí), co nejdále od ložnice, která by měla být výhradně určena pro spánek a odpočinek. Změny ve své kanceláři každopádně provádějte postupně a sledujte změny k lepšímu!

Zdroje: interiorguru.com

Štítky: Designový nábytek do pracovny, Kancelářské židle, Pracovní stůl

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnost především

20. Října 2014

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma